Oaza Piękna Karolina Hauzner

Radiofrekwencja Mikroigłowa

salon kosmetyczny Piaseczno

Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa to technologiczna innowacja. Jest połączeniem trzech technologii terapeutycznych:

  • mikronakłuwanie
  • fale radiowe
  • podciśnienie (vaccum)

Dzięki innowacyjności zabiegu, który łączy dwie spektakularne technologie – mikronakłuwanie i falę radiową – możemy szybko i skutecznie wygładzić, zagęścić i ujędrnić skórę na twarzy i ciele, zredukować opuchliznę i worki pod oczami, zmarszczki, rozszerzone pory, blizny, rozstępy i przebarwienia jak również podnieść opadające policzki i powieki oraz poprawić owal całej twarzy. RF Mikroigłowy skutecznie wspomaga też leczenie cellulitu i miejscowej otyłości, leczenie trądziku, nadpotliwości oraz redukuje aktywność gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku i przetłuszczania się skóry.

Radiofrekwencja Mikroigłowa to najsilniej i najgłębiej działająca, przebadana klinicznie, dająca doskonałe rezultaty technologia do niechirurgicznego termoliftingu skóry.

Urządzenie INDERMO RADIOFREQUENCY NEEDLING dzięki zaawansowanej technologii nakłuwa skórę na odpowiednio dobraną głębokość, jednocześnie wyzwalając prąd o częstotliwości fali radiowej, chwilowo podgrzewając i delikatnie rozciągając włókna kolagenowe, co daje natychmiastową odpowiedź w postaci ich skrócenia.

Podczas zabiegu dochodzi do zmiany fal radiowych w tkankach w energię termiczną, co powoduje mocne podgrzanie warstw skóry. Kolagen obkurcza się, dochodzi do pobudzenia fibroblastów i do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz zwiększenia poziomu natlenienia, przyczyniając się do pobudzenia procesów uelastyczniających skórę.

Działanie ciepłem stymuluje fibroblasty do produkcji nowej sieci białek. Technologia mikronakłuwania uszkadza tkanki, stymulując proces samonaprawczy skóry, intensywnie pobudzając naturalne procesy regeneracyjne i wpływając korzystnie na produkcję włókien podporowych: kolagenu i elastyny.

Dodatkowo metoda ta indukuje powstawanie bardzo ważnych substancji występujących w naskórku, takich jak EGF – czyli naskórkowy czynnik wzrostu, wpływa on korzystnie na wzmocnienie bariery naskórka, co zapobiega nadmiernej utracie wody oraz wzmacnia odporność skóry na działanie szkodliwych czynników środowiskowych. Dodatkowo, poprzez tworzenie mikrokanalików powoduje lepszą penetrację składników zawartych w produktach pozabiegowych, przez co zdecydowanie wzrasta efektywność danego preparatu.

Zastosowanie dodatkowej funkcji podciśnienia, jest w tej technologii bardzo ważne. W wielu urządzeniach tego typu igły zsuwają się przy grubej lub bardzo wiotkiej skórze, dlatego często igły nie były w stanie wbić się w nią na pożądaną głębokość, skóra zamiast być poddawana mikronakłucia, uginała się i efekt zabiegu był słaby.

Dlatego najnowocześniejsza technologia zastosowana w urządzeniu INDERMO RADIOFREQUENCY NEEDLING pozwala na całkowite wyeliminowanie tego problemu. Dzięki zasysaniu, którego moc możemy dostosować do typu i miejsca zabiegowego, możemy unieruchomić obszar skóry, wówczas mamy gwarancję, iż igły wbijają się oraz uwalniają energię fali radiowej na pożądanej głębokości. Jest to spore ułatwienie dla zabiegów w miejscach problematycznych jak np. okolice nosa, oczu.

Efekt obserwowany po zabiegach z wykorzystaniem Radiofrekwencji Mikroigłowej to przede wszystkim:

  • Wygładzenie struktury skóry, redukcja zmarszczek, bruzd, blizn i rozstępów
  • Widoczna poprawa elastyczności, jędrności skóry oraz kolorytu skóry
  • Zagęszczenie skóry
  • Zniwelowanie „opadających powiek” i “worków pod oczami”
  • Lifting i poprawa owalu twarzy
  • Redukcja cellulitu i poprawa jędrności ciała

Zobacz nasze szkolenie na Facebooku