Oaza Piękna Karolina Hauzner

Zabiegi dla skór naczyniowych i wrażliwych

Skóra alergiczna i wrażliwa wymaga specjalnej uwagi, należy spróbować znaleźć przyczynę jej reaktywności a dopiero wtedy zabiegi przyniosą efekty.

 

Hibiscus Flower Mandelic Peel to specjalistyczny program terapeutyczny oparty na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa. Kwas migdałowy [10%] jest jednym z łagodniejszych alfa-hydroksykwasów, przez co złuszcza naskórek bez podrażnienia i jest polecany do bardzo wrażliwej skóry. Wykazując silne działanie antybakteryjne, niweluje niedoskonałości skóry. W zabiegu zastosowano również kwas azelainowy [2%], który reguluje pigmentację, ale również łagodzi rumień i jest niezastąpiony przy skórze problematycznej o podłożu naczyniowym. Innowacją jest wykorzystanie ekstraktu z kwiatów hibiskusa [5%], bogatego w kwas cytrynowy, jabłkowy oraz hibiskusowy. Ekstrakt zawiera również witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Wykazuje działanie estrogenne wpływając na pojędrnienie skóry. Zabieg skierowany jest dla skór wrażliwych, silnie unaczynionych z widocznymi oznakami starzenia, przebarwieniami naskórkowymi, rozszerzonymi porami i niedoskonałościami. Efekt przeciwstarzeniowy został osiągnięty dzięki innowacyjnemu peptydowi nazywanemu beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl®[1%] ma zdolność wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika. Efektywność zabiegu polega na połączeniu eksfoliacji z silnym działaniem przeciwzapalnym i pojędrniającym. Skóra po zabiegu jest zdecydowanie rozjaśniona, wygładzona, a drobne zmarszczki spłycone.

Wskazania:

– Skóra wrażliwa, naczynkowa i trądzik różowaty
– Grudki, krostki, zaskórniki
– Skóra z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień, niedoskonałości i stanów zapalnych
– Przebarwienia pozapalne i naskórkowe
– Rozszerzone pory
– Zmarszczki i fotostarzenie się skóry

Rezultaty:

– Świeży i promienny wygląd
– Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych, rozjaśnia skórę i przebarwienia
– Wyraźne rozświetlenie skóry, odnowa i wyrównanie powierzchni naskórka
– Wyrównanie kolorytu i obkurczenie porów
– Spłycenie linii i zmarszczek
– Możliwe łuszczenie się skóry od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni

Nowoczesne składniki zawarte w Advanced Anti-Redness Cocktail zapewniają trzystopniowe działanie produktu: poprawiają krążenie krwi, obkurczają naczynia krwionośne oraz zmniejszają kruchość ich ścianek – warunkując tym samy spektakularne efekty zabiegów.
Ze względu na swoje niebywałe możliwości jest w stanie niwelować nawet trudne do usunięcia “pajączki” na nogach. Nowoczesny kompleks roślinny LEGACTIF® działa przeciwobrzękowo i popra wia krążenie krwi. Przeciwdziała krótko i długotrwałym zaczerwienieniom, składa się z trzech roślin: nawłoci pospolitej, cytryny oraz ruszczyku kolczystego. Nawłoć pospolita poprawia wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz redukuje ich przepuszczalność. Cytryna działa przeciwobrzękowo oraz udrażniająco. Flawonoidy cytryny, głównie naringina i hesperydyna, neutralizują kruchość naczyń oraz popra wiają ich wytrzymałość. Ruszczyk kolczysty dzięki ruskogeinie stymuluje krążenie krwi. Działa poprzez mechanizm typu adrenergicznego reagującego na neurotransmitery podobne do adrenalin y, bogatego we flawonoidy, głownie rutynę i hesperydynę. Roślinny BOTANICZNY MIX składa się z ekstraktu z czerwonej winorośli, ginkgo biloba oraz herbaty paragwajskiej o działaniu wzmacniającym i obkurczającym ścian y naczyń krwionośnych. Dodatek RUMIANKU MORSKIEGO, powoduje blokadę na pięcia mimicznego skóry oraz koi poprzez działanie na mediatory zapalenia.

Technologia lasera Alma Beauty Rejuve to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej, które znalazło zastosowanie w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Efektem działania lasera jest usunięcie naczynek, odmłodzenie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, zmniejszenie przebarwień, zamknięcie naczynek i wiele innych.

Efekty:

 
 • zamknięcie  naczynek krwionośnych
 • zmniejszenie rumienia i trądziku różowatego
 • usunięcie przebarwień słonecznych
 • wygładzenie i odmładzanie skóry
 • poprawa elastyczności skóry
 • wyrównanie kolorytu skóry
 

Redermalizacja jest metodą, która pomaga przeciwdziałać starzeniu się skóry i odbudowuje ją. Wywiera wpływ na wszystkie trzy podstawowe mechanizmy starzenia się skóry, czyli:

 • reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach,
 • skuteczne blokuje wolne rodniki, poprzez wpływ kwasu bursztynowego,
 • zapobiega odwodnieniu skóry – działanie kwasu hialuronowego.

Dla przeprowadzenia procedury redermalizacji Hyalual Institute stworzył linię preparatów do iniekcji Xela Rederm®.

Cechą tych preparatów jest formuła wykorzystująca synergiczne działanie bursztynianu sodowego i kwasu hialuronowego.

Bursztynian Sodowy powoduje:

 • aktywizację komórek do działania i hamuje procesy, prowadzące do ich śmierci,
 • stymulację syntezy podstawowych białek strukturalnych skóry: kolagenu i elastyny,
 • zwiększenie dostawy tlenu do komórek.

Działanie Bursztynianu Sodowego zapobiega starzeniu się skóry oraz regeneruje ją, a efektem tego jest:

 • poprawa tekstury i wyglądu skóry,
 • zwiększenie elastyczności i sprężystości,
 • usunięcie przebarwień,
 • zmniejszenie głębokości i rozmiaru zmarszczek,
 • odżywienie skóry.

Kwas Hialuronowy zapobiega odwodnieniu skóry, nawilża ją. Kuracja preparatami Xela Rederm® powinna składać się z trzech zabiegów przeprowadzanych co dwa tygodnie. Do utrzymania efektu kurację powtórzyć po 6-9 miesiącach – 1 zabieg w miesiącu lub jeszcze jedna seria zabiegów.

Wskazania:

 • korekcja pierwszych oznak starzenia – typ „zmęczona twarz”. W tym przypadku charakterystyczne są zmiany koloru cery, pierwsze dynamiczne zmarszczki zewnętrznego kącika oka, zmiana owalu twarzy czy powstanie bruzdy nosowo-wargowej,
 • hiperpigmentacja,
 • zmiany potrądzikowe,
 • skóra tłusta, mieszana oraz sucha, obszary z cienką skórą,
 • przygotowanie oraz rehabilitacja przy zabiegach związanych z peelingiem głębokim i średniej głębokości,
 • przygotowanie oraz rehabilitacja przy zabiegach związanych z operacjami plastycznymi,
 • przygotowanie oraz rehabilitacja przy zabiegach związanych z fototerapią,
 • przygotowanie oraz rehabilitacja przy zabiegach związanych z resurfacingiem laserowym.