Oaza Piękna Karolina Hauzner

Blizny, rozstępy
Mikropunktura ScarInk

ScarInk to terapia skojarzona, która obejmuje mikronakłucia, techniki manualne oraz pielęgnację około zabiegową. Jest to innowacyjna procedura niwelująca blizny, rozstępy oraz defekty skóry różnego pochodzenia. Celem zabiegu jest uzyskanie przebudowy tkanek, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w redukcji blizn co w konsekwencji poprawia komofort życia.

Metoda ScarInk na czym polega? 

Mikropunktura wywodzi się z Brazylii, natomiast ScarInk jest autorską metodą stworzoną przez Sylwię Dobrowolską i Sylwię Nawrot. Mikropunktura inaczej jest nazywana dermopunkturą, dryneedlingiem, needlingiem lub mikronakłuwaniem, która jest uzupełniona o techniki manualne oraz odpowiednią pielęgnację około zabiegowa.  

ScarInk to metoda pracy poprzez nakłuwanie skóry, dopasowujemy sposób pracy do rodzaju blizny czy defektu skórnego. Wywołujemy proces naprawczy w skórze, poprzez jej pobudzenie, to z kolei prowadzi do tworzenia się nowych tkanek oraz prawidłowej przebudowy skóry. Wykorzystywana jest do tego specjalnie stworzona do pracy z bliznami igła diamentowa lub szafirowa przy pracy pojedynczą igłą lub wiązka igieł. W tej technice najważniejsze jest kontrolowanie głębokości nakłuć oraz kąt nachylenia w pracy. Podczas nakłuć wytwarza się reakcja nerwowa co powoduje tworzenie czynników wzrostu, między innymi EGF, FGF, IGF, VEGF, KGF, NGF, laktoferyny czy l–argininy. To właśnie one wpływają na stymulację wzrostu elastyny i kolagenu, a także kwasu hialuronowego oraz białek, które wpływają na remodeling tkanek. Wpływają również na angiogenezę oraz rewaskularyzaję nowych naczyń włosowatych, które umożliwiają transport substancji odżywczych oraz tlen do tkanek w skórze. Układ immunologiczny zostaje informowany o powstałym uszkodzeniu w skórze i następują procesy naprawcze. 

Jakie blizny możemy opracować? Tak naprawdę każdą ! Między innymi: 

 • Blizny pooperacyjne np. Cesarskie cięcie, mastektomia, lifting i operacje brzucha, piersi, po przeszczepie włosów, po usuwaniu znamion) 
 • Blizny pooparzeniowe 
 • Blizny po rozszczepie wargi 
 • Blizny po pogryzieniach 
 • Blizny po trądziku i ospie 
 • Blizny po makijażu permanentnym i jego usuwaniu  
 • Blizny po usuwaniu tatuaży 
 • Odbarwienia skórne 

Kolejnym zastosowaniem mikropunktury jest praca nad zagęszczeniem skóry.  

Micropeel i microlift to zabiegi, dzięki którym stymulujemy pracę kolagenu, oczyszczamy i odświeżamy skórę, zwiększamy elastyczność i gęstość oraz poprawiamy koloryt skóry. Jest to forma liftingu igłowego, wpływającego na spłycenie zmarszczek i poprawę kondycji skóry na twarzy a nawet na brzuchu.  

Metoda mikropunktury ScarInk to szeroki wachlarz możliwości oraz efektów jakie możemy uzyskać.  

 • Opracowanie blizn wpływa na zmniejszenie przyczepności jej do tkanek, dzięki czemu staje się bardziej elastyczna, zmniejsza się lub całkowicie zostanie usunięte uczucie ciągnięcia 
 • Blizny stają się mniej widoczne lub całkowicie zanikają 
 • Skóra staje się elastyczna, napięta 
 • Rozstępy ulegają zmniejszeniu a skóra wokół zagęszczeniu 
 • Pogrubiamy skórę, która była uszkodzona lub nadmiernie ścieńczona 
 • Wraca zdrowy koloryt  

Jest wiele metod opracowania blizny, więc dlaczego jest lepszy ScarInk? 

W trakcie mikropunktury ScarInk skupiamy się na dokładnym opracowaniu blizny. Nie działamy na całym obszarze, tylko w kontrolowany sposób opracowujemy bliznę dokładnie, miejsce przy miejscu co wpływa na zmniejszenie napięcia w bliźnie już nawet w trakcie zabiegu. W przypadku małych blizn np. Po ospie czy trądziku opracowujemy dokładnie samo wgłębienie w tkance, co daje dużo lepsze i szybsze efekty. Podczas pracy tą metodą nie powodujemy dużego stanu zapalnego, jedynie w miejscu nakłucia w związku z tym czas rekonwalescencji jest bardzo krótki w porównaniu np. Do lasera. Jest to również zabieg całoroczny.